Categories: Poznań Lab, Szkolenia dla lekarzy

Co do zaoferowania ma Poznań Lab?

Poznań Lab jest instytutem medycyny praktycznej, który ma do zaoferowania dostęp do profesjonalnie wyposażonych sal warsztatowych, które przeznaczone zostały do pracy na nieutrwalonych ludzkich preparatach. Przez wysoki standard, warunki, w jakich odbywane są ćwiczenia zbliżone zostały maksymalnie do tych jaki panują na sali operacyjnej. Poznań Lab ma do zaoferowania również dostęp do sal konferencyjnych, które wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz do swojego zaplecza cateringowego.

Poznań Lab

Poznań Lab to jednak przede wszystkim szkolenia, które wspierają lekarzy wszystkich specjalności w doskonaleniu przez nich swoich praktycznych umiejętności, przez to, że organizowane kursy są na modelach in vivo oraz na ludzkich preparatach anatomicznych. Zatem jest to jeden z najnowocześniejszych edukacyjnych ośrodków w Polsce, który zapewnia doskonalenie praktycznych umiejętności lekarzy.

Preparaty, które wykorzystywane są do ćwiczeń, pochodzą od licencjonowanych dostawców, przeszły testy pod kątem wirusologicznym oraz nie posiadają biologicznej aktywności. Odpowiedni poziom oraz komfort szkolenia zapewnia również wysoka jakość nieutrwalonych preparatów, które są świeżo mrożone, przez co nie powodują przy stosowaniu różnych technik operacyjnych. Poznań Lab wyposażone jest w 6 warsztatowych stanowisk, a do każdych 2 stanowisk przypisany jest podczas ćwiczeń konsultant naukowy oraz instrumentariuszka.

Szkolenia, które prowadzone są w Poznań Lab są następujące: stomatologiczne, medycyny estetycznej, ginekologiczne, urologiczne, laryngologiczne, ortopedyczne, chirurgiczne, dermatologiczne, neurologiczne, anestezjologiczne oraz okulistyczne.

Wszystkie szkolenia są praktyczne oraz prowadzone przez specjalistów oraz praktyków w danej dziedzinie.
Szkolenia stomatologiczne – kursy z implantologii, periodontologii, prostych oraz zaawansowanych technik chirurgicznych
Szkolenia z medycyny estetycznej – kursy z praktycznej anatomii twarzy, zakresu okuloplastyki oraz chirurgii nosa zewnętrznego
Szkolenia ginekologiczne – szkolenie laparoskopowe dedykowane praktycznej anatomii ginekologiczno-onkologicznej
Szkolenia urologiczne – kurs z zaawansowanych technik laparoskopowych Szkolenia laryngologiczne – kursy z chirurgii endoskopowej zatok, chirurgii ślinianki przyusznej oraz nerwu twarzowego, mikrochirurgii ucha, chirurgii zewnętrznej nosa oraz w obszarze dziecięcej laryngologii
Szkolenia ortopedyczne – kursy w obrębie chirurgii kończyn górnych oraz dolnych, a także miednicy oraz kręgosłupa